21 دی 1400

طرح ملی ایران مهارت چیست؟

مولف: مرکز فناوری کوشا   /  دسته: اخبار مرکز   /  رتبه دهید:
4

طرح ایران مهارت چیست؟
ایران مهارت یک طرح ملی است که به تصویب و تفاهم مشترک بین سازمان فنی و حرفه ای و وزات آموزش و پرورش رسیده است. هدف اولیه از اجرای این طرح، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول در دبیرستان ها و با همکاری مراکز بنیاد ICDL ایران در حوزه فناوری و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سایر مهارتهای فنی می باشد.
 
بخشنامه طرح ایران مهارت
معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش طی ارسال بخشنامه ای سراسری دستورالعمل اجرای طرح ایران مهارت در سالتحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد. جمعیت هدف این طرح، دوره اول متوسطه بوده و با توجه به پودمان‌ های کار و فناوری و نیاز دانش آموزان، برخی مهارت‌ ها کاربردی بصورت کوتاه مدت به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد. (لینک بخشنامه وزارتی)
 
مدت دوره ایران مهارت
مدت زمان دوره ایران مهارت برای هر دانش آموز حداکثر تاا میزان ۶۰ ساعت در طول سالتحصیای می باشد و دانش آموزان طبق علاقه خود شرکت در دوره های مختلف را انتخاب می نمایند.
 
هدف طرح ایران مهارت
هدف از اجرای این طرح تقویت مهارت های فنی و فناوری دانش آموزان به منظور آمادگی بیشتر برای ورود به بازار کار می باشد، چرا که تنها آموزش آکادمیک جهت اشتغال به کار بصورت حرفه ای کافی نمی باشد. دانش آموزان طی دوره های ایران مهارت بصورت عملی مهارت های فنی مورد علاقه خود را فرا خواهند گرفت. این موضوع در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه بسیار مؤثر خواهد بود و دانش آموزان را از محفوظات کتاب های درسی خارج می نماید.
 
مدرک ایران مهارت
این طرح خارج از برنامه درسی مدرسه خواهد بود و همچنین در پایان دوره برای دانش آموزان گواهینامه نیز صارد می گردد که به عنوان اولین رزومه کاری معتبر آنان برای ورود به بازار کار محسوب می گردد.
 
رشته های ایران مهارت در مجموعه مدارس کوشا
مرکز فناوری مجموعه مدارس کوشا با مجوز بنیاد ICDL ایران تمام مهارت های زیر مجموعه رشته های فناوری اطلاعات را در دبیرستان های متوسطه اول  کوشا برگزار می نماید و آمادگی ارایه برگزاری  دوره ها و آموزش های مذکور در سایر آموزشگاهها در مقطع متوسطه دوره اول را دارد.
 
 

تعداد مشاهده (763)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "طرح ملی ایران مهارت چیست؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید